HVCB2010FDL36K5
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
HVCB2010FDL36K5
Paket:
2010
Beschreibung:
RES 36.5K OHM 1% 1W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 36.5 kOhms
Series HVC
Power (Watts) 1W