HVDNAT0.5J491B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
HVDNAT0.5J491B
Beschreibung:
CAP FILM 0.5UF 5% 4KVAC RADIAL
Auf Lager : 31
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Snubber
Height - Seated (Max) 4.910" (124.71mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Termination Quick Connect, Disconnect
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm)
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 4000V (4kV)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.5 µF