HVG-100-36B
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
HVG-100-36B
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
LED DVR CC/CV AC/DC 18-36V 2.65A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 528VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.35" L x 2.68" W x 1.52" H (212.0mm x 68.0mm x 38.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.65A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series HVG-100 (100W)
Power (Watts) 95 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 90.5%
Voltage - Output 18 ~ 36V