HVG-150-36B
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
HVG-150-36B
Beschreibung:
LED DVR CCCV ACDC 19.8-36V 4.17A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 528VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.70" L x 2.68" W x 1.53" H (221.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.17A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series HVG-150 (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 91%
Voltage - Output 19.8 ~ 36V