HVG-65-54B
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
HVG-65-54B
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
LED DVR CCCV ACDC 32.4-54V 1.21A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Voltage - Input (Max) 528VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.50" L x 2.42" W x 1.45" H (165.0mm x 61.5mm x 36.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.21A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series HVG-65 (65W)
Power (Watts) 65 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 90%
Voltage - Output 32.4 ~ 54V