HVMLS103M020EA1A
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
HVMLS103M020EA1A
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 20V FLATPCK
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
Ripple Current @ Low Frequency 13.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 56mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series MLS
Package / Case FlatPack, Tabbed
Ripple Current @ High Frequency 15 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10000 µF