HVMLS283M5R0EA1D
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
HVMLS283M5R0EA1D
Beschreibung:
CAP ALUM 28000UF 20% 5V FLATPACK
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 5 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
Ripple Current @ Low Frequency 19.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series MLS
Package / Case FlatPack, Tabbed
Ripple Current @ High Frequency 21.4 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 28000 µF