HVR600P150CFF
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
HVR600P150CFF
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 60V 150MA RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V (600V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 150 mA
Height - Seated (Max) 0.496" (12.60mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 3 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.532" L x 0.236" W (13.50mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 22 Ohms
Series POLY-FUSE®, HVR600
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 6 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 300 mA