Zuhause / Fuses / ICP-S1.8TN
minImg
ICP-S1.8TN
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
ICP-S1.8TN
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 1.8A 50VAC/VDC 2SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.032 Ohms
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 1.8 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.098" W x 0.079" H (3.00mm x 2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Series ICP-S
Voltage Rating - DC 50 V
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Voltage Rating - AC 50 V