Zuhause / LED Drivers / IDLC-65-1750DA
minImg
IDLC-65-1750DA
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
IDLC-65-1750DA
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
LED DRVR CC AC/DC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Voltage - Input (Max) 295VAC
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings -
Voltage - Input (Min) 180VAC
Efficiency 86%
Voltage - Output 27 ~ 36V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features SCP
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Termination Style Terminal Block
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.12" L x 2.95" W x 0.98" H (130.0mm x 75.0mm x 25.0mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series IDLC-65 (65W)
Power (Watts) 63 W