Chip Quik Inc.
Produkt-Nr.:
IPC0147
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
HSOP-48 TO DIP-52 SMT ADAPTER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Series | Proto-Advantage |
| Number of Positions | 48 |
| Package Accepted | HSOP |
| Mfr | Chip Quik Inc. |
| Pitch | 0.026" (0.65mm) |
| Proto Board Type | SMD to DIP |
| Material | FR4 Epoxy Glass |
| Package | Bulk |
| Size / Dimension | 1.000" x 2.600" (25.40mm x 66.04mm) |
| Product Status | Active |
| Board Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |