Bud Industries
Produkt-Nr.:
IPG-22229
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CABLE GLAND 18-25MM PG29 NYLON
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.135
$3.135
10
$2.35125
$23.5125
100
$2.196875
$219.6875
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Outside Cable Diameter (Min) | 0.710" (18.03mm) |
| Thread Length | 0.470" (11.94mm) |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Color | Black |
| Panel Hole Size | 1.460" (37.1mm) |
| Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Thread Size | PG29 |
| Product Status | Active |
| Outside Cable Diameter (Max) | 0.980" (24.89mm) |
| Includes | Gasket |
| Series | IPG |
| Type | Cable Gland |
| Mfr | Bud Industries |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | IPG-22 |
| Conduit Hub Size | - |