IQ10-03BPSKT0S
SICK, Inc.
Produkt-Nr.:
IQ10-03BPSKT0S
Hersteller:
SICK, Inc.
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTV 3MM IP68 BOX
Auf Lager : 1
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 75°C
Ingress Protection IP68
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.118" (3mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 2kHz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Box
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V