Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IR3820AMTRPBF
Hersteller:
Paket:
PQFN (5x6)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 14A PQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.268
$3.268
10
$2.74455
$27.4455
25
$2.57032
$64.258
100
$2.300425
$230.0425
250
$2.141756
$535.439
500
$2.03072
$1015.36
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 21V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 14A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 12V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | PQFN (5x6) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Series | SupIRBuck® |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 15-PowerVQFN |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | IR3820 |