International Rectifier
Produkt-Nr.:
IR3820MTRPBF
Hersteller:
Paket:
PQFN (5x6)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SYNCHRONOUS BUCK REGULATOR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
130
$2.1945
$285.285
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 21V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 12A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 12V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | PQFN (5x6) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Series | SupIRBuck® |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 15-PowerVQFN |
| Frequency - Switching | 600kHz |
| Mfr | International Rectifier |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | IR3820 |