Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IR5001STRPBF
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC OR CTRLR N+1 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Applications | -48V Dist Power Systems |
| Delay Time - ON | 27 µs |
| FET Type | N-Channel |
| Ratio - Input:Output | N:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 500 µA |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Internal Switch(s) | No |
| Current - Output (Max) | - |
| Series | - |
| Type | N+1 ORing Controller |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 36V ~ 75V |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Delay Time - OFF | 130 ns |
| Base Product Number | IR5001 |