IRM-01-12S
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
IRM-01-12S
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 1W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.33" L x 0.87" W x 0.63" H (33.7mm x 22.2mm x 16.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 83mA
Number of Outputs 1
Series IRM-01 (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Enclosed
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 24-SMD Module, 14 Leads
Efficiency 74%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Universal Input
Load Regulation ±0.5%
Package Tube
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC