IRPP3624-12A
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRPP3624-12A
Beschreibung:
KIT REF DES 12A 1PH SYNC BUCK
Benutzer handbuch
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 12A
Product Status Obsolete
Series POWIR+™
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 600kHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 1.8V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Infineon Technologies
Package Bulk
Voltage - Input 10.8V ~ 13.2V