ISL80101IR33Z
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
ISL80101IR33Z
Paket:
10-DFN (3x3)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 1A 10DFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
Voltage - Input (Max) 6V
PSRR 65dB ~ 58dB (120Hz ~ 1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 7 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 10-DFN (3x3)
Control Features Enable, Power Good, Soft Start
Series -
Package / Case 10-VFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Renesas Electronics America Inc
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.212V @ 1A