Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
ISL8013IRZ-T
Hersteller:
Paket:
16-QFN (4x4)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 16QFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.1015
$5.1015
10
$4.57805
$45.7805
25
$4.32744
$108.186
100
$3.7506
$375.06
250
$3.558244
$889.561
500
$3.192798
$1596.399
1000
$3.030215
$3030.215
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ISL8013 |