TDK InvenSense
Produkt-Nr.:
ITG-3200
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
EVBS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Output Type | I²C |
| Current - Supply | 6.5 mA |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Type | Digital |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.1V ~ 3.6V |
| Bandwidth | 5Hz ~ 256Hz |
| Mfr | TDK InvenSense |
| Sensitivity (mV/°/s) | - |
| Features | Adjustable Bandwidth, Selectable Scale, Temperature Sensor |
| Package | Bulk |
| Axis | X (Pitch), Y (Roll), Z (Yaw) |
| Range °/s | ±2000 |