IXYS
Produkt-Nr.:
IXTQ100N25P
Hersteller:
Paket:
TO-3P
Charge:
-
Beschreibung:
MOSFET N-CH 250V 100A TO3P
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$10.982
$10.982
10
$10.09185
$100.9185
100
$8.522735
$852.2735
500
$7.581608
$3790.804
1000
$6.954171
$6954.171
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 6300 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 185 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 24mOhm @ 50A, 10V |
| Supplier Device Package | TO-3P |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 5V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 250 V |
| Series | Polar |
| Power Dissipation (Max) | 600W (Tc) |
| Package / Case | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | IXYS |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | IXTQ100 |