J105D1AS48VDC.45
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J105D1AS48VDC.45
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 9.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 5.12 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J105D
Operate Time 10 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC