J115F11A12VDCSH.6
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J115F11A12VDCSH.6
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 12V
Auf Lager : 2088
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 50 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 240 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series J115F1
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC