J115F11A24VDCSH.9
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J115F11A24VDCSH.9
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 24V
Auf Lager : 717
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 640 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC