J115F11C110VDCS6.6
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J115F11C110VDCS6.6
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 110V
Auf Lager : 300
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 5.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 20.167 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 82.5 VDC