J115F11C12VDCS.9
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J115F11C12VDCS.9
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC