J115F11C48VDCSH.9
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J115F11C48VDCSH.9
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 48V
Auf Lager : 300
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.56 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC