CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J115F31AH12VDCS61.5U
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 12V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.8475
$3.8475
20
$3.60525
$72.105
40
$3.044512
$121.78048
80
$2.8842
$230.736
240
$2.563774
$615.30576
440
$2.403548
$1057.56112
960
$2.243311
$2153.57856
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Switching Voltage | 277VAC, 110VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 50 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187"/0.250" |
| Coil Current | 125 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 96 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1.2 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | J115F |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Contact Material | Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | J115F31 |