CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J115F31AH5VDCS61.5U
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 5V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.9235
$3.9235
20
$3.6765
$73.53
40
$3.104838
$124.19352
80
$2.941324
$235.30592
240
$2.614562
$627.49488
440
$2.451152
$1078.50688
960
$2.287733
$2196.22368
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Switching Voltage | 277VAC, 110VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 50 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187"/0.250" |
| Coil Current | 299.4 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 16.7 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.5 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | J115F |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Contact Material | Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO) |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Must Operate Voltage | 3.75 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | J115F31 |