J1511CF220VDC.9
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J1511CF220VDC.9
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 220V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 4.1 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 53.778 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 22 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J151
Operate Time 25 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 220VDC
Must Operate Voltage 165 VDC