J1511CF36VAC1.2
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J1511CF36VAC1.2
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 36V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 97.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 370 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 10.8 VAC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Insulation -
Series J151
Coil Voltage 36VAC
Must Operate Voltage 28.8 VAC