CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J1512AF12VDC.9D
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 12V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.883
$4.883
20
$4.579475
$91.5895
40
$3.866975
$154.679
80
$3.663561
$293.08488
240
$3.256438
$781.54512
440
$3.05291
$1343.2804
960
$2.849392
$2735.41632
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 300VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Termination Style | Plug In |
| Coil Current | 75 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 160 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1.2 VDC |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | J151 |
| Operate Time | 25 ms |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 25 ms |
| Features | Lighted Indicator |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | J1512A |