J1512CF24VAC1.2
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J1512CF24VAC1.2
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V
Auf Lager : 1678
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 130.4 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 184 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 7.2 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J151
Operate Time 25 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 19.2 VAC