CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J1512CF24VDC.9
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.7285
$5.7285
20
$5.371775
$107.4355
40
$4.53625
$181.45
80
$4.297562
$343.80496
240
$3.820074
$916.81776
440
$3.58131
$1575.7764
960
$3.342556
$3208.85376
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 300VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Termination Style | Plug In |
| Coil Current | 36.9 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 650 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | J151 |
| Operate Time | 25 ms |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Release Time | 25 ms |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | J1512C |