J1512CP110VDC.9D
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J1512CP110VDC.9D
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 110V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 10 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 11 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 82.5 VDC