J1512CP12VDC.9D
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J1512CP12VDC.9D
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC