J1524CP12VDC
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
J1524CP12VDC
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V
Auf Lager : 173
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Coil Insulation -
Series J152
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC