J60030-3PQ
Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
J60030-3PQ
Beschreibung:
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Benutzer handbuch
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal, Pressure Plate
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Active
Fuse Size 0.813" Dia x 2.25" L (20.65mm x 57.15mm)
Series J600
For Use With/Related Products Class J Fuses
Voltage 600V