Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
J60600-1CR
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE BLOCK CART 600V 600A PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Fuseholder Type | Block |
| Termination Style | Box Lug |
| Current Rating (Amps) | 600 A |
| Fuse Type | Cartridge |
| Contact Finish | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Orientation | - |
| Product Status | Obsolete |
| Fuse Size | 2.5" Dia x 8" L (63.5mm x 203.2mm) |
| Series | J600 |
| For Use With/Related Products | Class J Fuses |
| Voltage | 600V |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |