JANTX1N5641A
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
JANTX1N5641A
Paket:
DO-13 (DO-202AA)
Beschreibung:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO202AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 49A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-13 (DO-202AA)
Series Military, MIL-PRF-19500/500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.6V
Package / Case DO-13
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18.8V