Souriau-Sunbank by Eaton
Produkt-Nr.:
JBXEA1G02FSSDS
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$28.101
$28.101
10
$24.60595
$246.0595
25
$23.5429
$588.5725
50
$22.78328
$1139.164
100
$22.02385
$2202.385
250
$20.808762
$5202.1905
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Ingress Protection | IP40 |
| Voltage Rating | 760V |
| Contact Finish Thickness - Mating | 19.7µin (0.50µm) |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Chrome over Nickel |
| Shell Size - Insert | 1 |
| Mfr | Souriau-Sunbank by Eaton |
| Contact Material | - |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Industrial, Instrumentation, Medical, Telecommunications |
| Number of Positions | 2 |
| Color | Silver |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Orientation | G |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front or Rear Side Nut |
| Series | JBX |
| Shell Material | Brass |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | JBXEA1G |