NKK Switches
Produkt-Nr.:
JF15AP1FF
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.239
$7.239
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | - |
| Actuator Length, Right Angle | - |
| Product Status | Last Time Buy |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Operating Force | 300gf |
| Mfr | NKK Switches |
| Illumination | Illuminated |
| Features | Process Sealed |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 24VDC |
| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Switch Travel | 0.40mm |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Actuator Height off PCB, Vertical | 6.70mm |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Square Button |
| Circuit | SPST-NO |
| Outline | 22.80mm x 17.70mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 500,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2.1 VDC |
| Series | JF |
| Switch Function | Off-Mom |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | JF15AP1F |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |