NKK Switches
Produkt-Nr.:
JPL16B
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSH SPST 16A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$10.982
$10.982
10
$9.92275
$99.2275
25
$9.4449
$236.1225
50
$8.96724
$448.362
100
$8.6488
$864.88
250
$8.118244
$2029.561
500
$7.428449
$3714.2245
1000
$6.566875
$6566.875
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.00mm x 21.20mm |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Circuit | SPST |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | JP |
| Type | Standard |
| Switch Function | Off-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Tactile Feedback |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | - |