C&K
Produkt-Nr.:
JS203011JCQN
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 6V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.6935
$0.6935
10
$0.66405
$6.6405
25
$0.63802
$15.9505
100
$0.55385
$55.385
250
$0.505362
$126.3405
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Switch Travel | 2.00mm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Termination Style | J Lead |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 300mA (DC) |
| Contact Finish | Silver |
| Circuit | DP3T |
| Actuator Length | 2.00mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | JS |
| Voltage Rating - DC | 6 V |
| Switch Function | On-On-On |
| Contact Timing | Not Specified |
| Operating Force | - |
| Electrical Life | 5,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | JS203011 |
| Actuator Material | Polyamide (PA46), Nylon 4/6 |