Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
JT60060
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE BLOCK CART 600V 60A CHASSIS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$87.6375
$87.6375
5
$83.258
$416.29
10
$78.8766
$788.766
50
$65.7305
$3286.525
100
$62.47656
$6247.656
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Fuseholder Type | Block |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Current Rating (Amps) | 60 A |
| Fuse Type | Cartridge |
| Contact Finish | Tin |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Orientation | - |
| Product Status | Active |
| Fuse Size | 1.063" Dia x 2.374" L (27mm x 60.3mm) |
| Series | Safety J |
| For Use With/Related Products | Class J Fuses |
| Voltage | 600V |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |