JW1AFSN-DC18V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
JW1AFSN-DC18V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 29 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 611 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JW
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 12.6 VDC