NKK Switches
Produkt-Nr.:
JWL22RAA/UCV
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$13.7275
$13.7275
10
$12.31105
$123.1105
25
$11.77012
$294.253
50
$11.16136
$558.068
100
$10.75552
$1075.552
250
$10.079082
$2519.7705
500
$9.334966
$4667.483
1000
$8.371875
$8371.875
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | Dust Proof |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Concave (Curved) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 29.50mm x 20.50mm |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | JW |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Base Product Number | JWL22R |