K11K0C-P14LCC0-7000
ODU
Produkt-Nr.:
K11K0C-P14LCC0-7000
Hersteller:
ODU
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
Auf Lager : 2
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 1
Mfr ODU
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C