Kacon
Produkt-Nr.:
K16-722
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
16MM KEY SELECTOR 3POS SQR DPDT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$22.4485
$22.4485
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Key Removable Positions | All |
| Number of Positions | 3 |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Flat Key |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC/DC) |
| Contact Finish | Gold |
| Depth Behind Flange | 30.00mm |
| Angle of Throw | 45° |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | 250,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | K16 |
| Voltage Rating - DC | 110 V |
| Switch Function | On-On |
| Contact Timing | Not Specified |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Kacon |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Features | - |
| Package | Bulk |